logo

PDA

Fujitsu Siemens computers Pocket LOOX 720

Fujitsu-Siemens Pocket LOOX 720 je představitel tzv. kapesních počítačů nazývaných PDA. Jedná se o takové malé PC ve Vaší kapse - tato zařízení poslouží např. jako mobilní kancelář, hudební přehrávač, prohlížeč obrázků a videí nebo i na hraní her. Tento model představuje rychlý a velmi kompaktní kapesní počítač vybavený digitálním fotoaparátem. Ten má rozlišení 1.3 megapixelů, vestavěný blesk a umí nahrávat i videosekvence.

Základem tohoto PDA je procesor Intel XScale PXA272 s taktem 520MHz. Pokud jde o paměť, zabudováno je 64MB Flash ROM paměti a k tomu dalších 128MB SDRAM paměti. Dále je k dispozici slot pro Secure Digital (SD) a MMC paměťové karty a další zařízení. Ten podporuje technologii SDIO a lze do něj kromě klasických paměťových karet vložit i různé rozšiřující moduly (digitální fotoaparát apod.). Tento slot doplňuje ještě jeden slot - a to sice pro paměťové karty a I/O zařízení Compact Flash typu I i II.

Grafický výstup je realizován na kvalitním Transflective TFT LCD dotekovém displeji s úhlopříčkou 3.6" (9.14cm). Má vysoké rozlišení VGA - 480 x 640 bodů a dokáže zobrazit 65536 barev (16ti bitová barevná hloubka). Po zvukové stránce je zařízení schopno plně duplexně nahrávat i přehrávat, má zabudovaný reproduktor a mikrofon a pro připojení sluchátek má klasický 3.5mm stereo jack. Navíc má receiver pro VoIP volání.

Žádné PDA se neobejde bez nějakých těch komunikačních rozhraní. Tento model je vybaven rychlým infračerveným portem (Consumer Infrared - se zvýšeným dosahem pro ovládání domácích spotřebičů) a pak dvojicí bezdrátových rozhraní. Prvním je Bluetooth ve verzi 1.2, které se hodí při spolupráci s libovolným zařízením vybaveným tímto rozhraním (tiskárny, mobilní telefony - i pro přístup na internet apod.). Druhým rozhraním je Wireless LAN 802.11b (WiFi). Pomocí něj můžete např. přistupovat na patřičných místech, tzv. hot spots, ke službám internetu.

Komunikační rozhraní uzavírá USB rozhraní, které je dosažitelné přes synchronizační kabel. K dispozici je nejen rychlé USB 1.1 slave pro synchronizaci s PC, ale i USB 1.1 host - to se hodí pro připojení různých USB zařízení, fotoaparátů, USB disků apod.

Operačním systémem je Microsoft Windows Mobile 2003 for Pocket PC Second Edition. Na přístroji najdete programy jako Microsoft Pocket Outlook (emailový klient a organizér), Pocket Internet Explorer (internetový prohlížeč), Pocket Word (textový editor), Pocket Excel (tabulkový procesor), Windows Media Player 9.0 (multimediální přehrávač), MSN Messenger, Voice Recorder (rekordér), Microsoft ActiveSync 3.7 (synchronizace dat mezi Pocekt PC a Vaším PC), programy Fujitsu-Siemens Computers (SpeedMenu, Backup, Keylock) a mnohé další. Navíc je součástí balení i kupón pro pořízení dalších programů podle Vašeho výběru a potřeb.

Toto PDA má rozměry 122 x 72 x 15.2mm a váží 175g. Napájení zajišťuje vyměnitelná a dobíjitelná 1640mAh Lithium Polymer baterie, která by měla vystačit až na 10 hodin provozu (přístroj má i záložní 30ti minutovou baterii). Součástí balení je i synchronizační kolébka pro USB.


Parametry:

Procesor: Intel XScale PXA 272 520 MHz
Paměť: 64/128 MB ROM/RAM
Displej: 480x640 transflektiver VGA TFT Touchscreen, 65k barev
Baterie: Lithium-Polymer 1640 mAh
Sloty: CF Typ I a II, SD I/O-MMC
Operačí systém: Windows Mobile 2003 Software Second Edition GER
Foťák: 1.3 Megapixel
Rozhraní: BT 1.2, WLAN 802.11 b, CIR, USB 1.1 host/slave, RS 232,
 Fujitsu Siemens computers Pocket LOOX 720


 Fujitsu Siemens computers Pocket LOOX 720


 Fujitsu Siemens computers Pocket LOOX 720


 Fujitsu Siemens computers Pocket LOOX 720


 Fujitsu Siemens computers Pocket LOOX 720