logo

PDA

Acer n50 premium

Acer n50 Premium je představitel tzv. kapesních počítačů nazývaných Pocket PC. A skutečně, jedná se o takové malé PC ve Vaší kapse - t ato zařízení poslouží např. jako mobilní kancelář, hudební přehrávač, prohlížeč obrázků a videí nebo i na hraní her. Tento model představuje rychlý a velmi kompaktní kapesní počítač v pěkném pouzdře bez 'nadstandardních' funkcí, další lze ovšem získat dokoupením patřičných modulů.

Acer n50 Premium je luxusnějším provedením dvou dřívějších modelů, n30 a n35, jejichž nadstandardní výbavu zkombinoval a poněkud rozšířil. Základem tohoto Pocket PC je procesor Intel PXA272 s taktem 520 MHz (u n50 pouze 312 MHz). Pokud jde o paměť, zabudováno je 64 MB Flash ROM paměti a k tomu dalších 128 MB SDRAM paměti. Dále je k dispozici slot pro Secure Digital (SD) a MMC paměťové karty a další zařízení. Ten podporuje technologii SDIO a lze do něj kromě klasických paměťových karet vložit například i bezdrátovou síťovou kartu (WLAN - WiFi), digitální fotoaparát apod. Novinkou ja také také relativně všestranný Compact Flash type II slot a nechybí ani sériový port či dokonce USB Host 1.1 pro jakékoliv zařízení, pro které je k dispozici příslušný ovladač.

Grafický výstup je realizován na kvalitním Transflective TFT LCD dotekovém displeji s úhlopříčkou 3.5" (8.9 cm) a vysokým jasem. Má rozlišení 240 x 320 bodů a dokáže zobrazit 65536 barev (16-bitová barevná hloubka). Po zvukové stránce je zařízení schopno plně duplexně nahrávat i přehrávat, má zabudovanou dvojici reproduktorů (pouze mono) a mikrofon a pro připojení sluchátek má miniaturní 2.5 mm stereo jack.

Žádné Pocket PC se neobejde bez nějakých těch komunikačních rozhraní. Tento model je vybaven tradičním infračerveným portem (FIR - fast infrared) a především moderním bezdrátovým rozhraním Bluetooth verze 1.2. To se hodí třeba při spolupráci s mobilním telefonem, který je jím vybaven, pro přístup na internet apod. Velkou zajímavostí je rovněž přítomnost WiFi v podobě 11 MBit protokolu 802.11b.

Operačním systémem je Microsoft Windows Mobile 2003 Second Edition for Pocket PC. Na přístroji najdete programy jako Microsoft Pocket Outlook (emailový klient a organizér), Pocket Internet Explorer (internetový prohlížeč), Pocket Word (textový editor), Pocket Excel (tabulkový procesor), Windows Media Player 9.0 (multimediální přehrávač), MSN Messenger, Voice Recorder (rekordér), Microsoft ActiveSync 3.7 (synchronizace dat mezi Pocekt PC a Vaším PC) a mnohé další, včetně konfiguračních programů a několika her.

Toto Pocket PC má rozměry 120 x 70 x 17.4 mm a váží 150 g. Napájení zajišťuje 1060 mAh dobíjitelná Li-Ion baterie, která by měla vystačit až na 8 hodin provozu při vypnutém podsvícení displeje; nabíjení trvá 3 hodiny. K n50 Premium lze dokoupit celá řada příslušeství, mezi kterým nechybí náhradní stulus, komunikační kabely, stolní dokovací kolébka, cestovní dobíječe i skládací klávesnice.


Parametry:

Procesor: Intel® PXA272, 520 MHz
Paměť: 128 SDRAM, 64 flssh
Displej: TFT 240 x 320 - QVGA
Sloty: SD/MMC SDIO, CF II
Operačí systém: Microsoft® Windows Mobile™ 2003 Second Edition Software for Pocket PC Premium Edition
Rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth, IrDA, USB
Acer n50 premium