logo

PDA

Acer n30

Acer n30 je představitel tzv. kapesních počítačů nazývaných Pocket PC. A skutečně, jedná se o takové malé PC ve Vaší kapse - tato zařízení poslouží např. jako mobilní kancelář, hudební přehrávač, prohlížeč obrázků a videí nebo i na hraní her. Tento model představuje rychlý a velmi kompaktní kapesní počítač v pěkném pouzdře bez 'nadstandardních' funkcí; některé z nich lze ovšem získat dokoupením patřičných modulů.

Základem tohoto Pocket PC je procesor Samsung S3C2410 s taktem 266MHz. Pokud jde o paměť, zabudováno je 32MB Flash ROM paměti a k tomu dalších 64MB SDRAM paměti. Dále je k dispozici slot pro Secure Digital (SD) a MMC paměťové karty a další zařízení. Ten podporuje technologii SDIO a lze do něj kromě klasických paměťových karet vložit i bezdrátovou síťovou kartu (WLAN - WiFi), digitální fotoaparát apod.

Grafický výstup je realizován na kvalitním Transflective TFT LCD dotekovém displeji s úhlopříčkou 3.5" (8.9cm) a vysokým jasem. Má rozlišení 240 x 320 bodů a dokáže zobrazit 65536 barev (16ti bitová barevná hloubka). Po zvukové stránce je zařízení schopno plně duplexně nahrávat i přehrávat, má zabudovaný reproduktor a mikrofon a pro připojení sluchátek má klasický 2.5mm stereo jack.

Žádné Pocket PC se neobejde bez nějakých těch komunikačních rozhraní. Tento model je vybaven tradičním infračerveným portem (FIR - fast infrared) a především moderním bezdrátovým rozhraním Bluetooth. To se hodí třeba při spolupráci s mobilním telefonem, který je jím vybaven, pro přístup na internet apod.

Operačním systémem je Microsoft Windows Mobile 2003 for Pocket PC Premium Edition. Na přístroji najdete programy jako Microsoft Pocket Outlook (emailový klient a organizér), Pocket Internet Explorer (internetový prohlížeč), Pocket Word (textový editor), Pocket Excel (tabulkový procesor), Windows Media Player 9.0 (multimediální přehrávač), MSN Messenger, Voice Recorder (rekordér), Microsoft ActiveSync 3.7 (synchronizace dat mezi Pocekt PC a Vaším PC) a mnohé další.

Toto Pocket PC má rozměry pouhých 118 x 71 x 13mm a váží 130g. Napájení zajišťuje 1000mAh dobíjitelná Li-Ion baterie, která by měla vystačit až na 8 hodin provozu při vypnutém podsvícení displeje; nabíjení trvá 3 hodiny.


Parametry:

Procesor: Samsung 2410, 266 MHz
Paměť: 64 SDRAM, 32 flssh
Displej: TFT 240 x 320 - QVGA
Sloty: SD/MMC SDIO
Operačí systém: Microsoft Windows Mobile 2003
Rozhraní: Bluetooth, IrDA, USB
Acer n30