logo-blue-rock

Blues & Rock


Rád poslouchám hudbu. Rád mam kvalitní hudbu. Můj oblíbený styl je Rock, k tomu počítám styly blízké rocku.

Zde bych chtěl vkládat ukázky méně známé dobré hudby, převážně Blues-Rock.

Strana 1

Strana 2

Strana 3Kvalita reprodukce

V průběhu času jsem se dočetl na internetu těchto tezí, v jejichž kontextu je třeba vnímat úroveň kvality reprodukce hudby:
1) FLAC se absolutně nevyplatí u současný pop-music, hip hopu, r'n'b, naopak využití nachází u jazzu, rocku, metalu, blues, klasické hudby (tam asi nejvíc) a jinejch žánrů, kde se používaj skutečný nástroje a ne syntetizér (ten sám o sobě zkresluje).
2) Pokud si půjdete koupit novou audio soustavu, neberte si s sebou jen ty kvalitní a nové nahrávky, protože ty zní vždycky dobře. Soustava se pozná jak dobře dokáže zahrát ty horší nahrávky.
3) Ekvalizace u kvalitních soustav je nežádoucí. I když se líp poslouchá, cíl je poslech takový, jak byly písničky nahrány a namixovány v nahrávacim studiu. (pozor na přebasování!).

Sám nemam nijak kvalitní soustavu, finančně dostupnou pro každého, ale osobně nezaznamenávám lidi kteří mají něco, co by stálo za řeč nebo že by jim záleželo nakvalitě (asi znam málo lidí, jen z určitých kruhů). U sebe jsem s kvalitou zvuku relativně spokojený (hůř slyšim), ale nic levnějšího bych nechtěl. Na levnějších prodektech se kvalita výrazně snižuje, tohle je kompromis.

- Zvuková karta v PC: Asus Xonat Essence ST
- Aktivní repro: Microlab Solo7c
- Sluchátka: Audio-technica ATH-M50xNašel jsem na internetu... to je trochu jiná úroveň